Bazen Sadece

Genel 16 Eylül 2016
730

Selin+karabulut+dogum+gunuBazen sadece onu istersin. Yanında olsun istersin. Daha fazlasında gözün yoktur. Yanında olsun ve sana baksın istersin, çünkü o sırada ona bakmak istersin. Gülümseyişine tutulduysan eğer, kahkahalarla boğulsun istersin. Minicik bir tebessümü için saatlerce beklemek istersin. Dünyanın en iyi şaklabanı olmak istersin. Böylece o minicik ve harika gülümsemeyi kazanabilmeyi istersin.

Sadece ait olmayı istersin. Kendini feda etmeyi istersin. “Al hepsi senin olsun” demeyi istersin. Sanki onun bir parçasıymış gibi yaşamak istersin. Ama bunu yaşarken kendinde onun bir parçasını taşımak da istersin. Gözlerini kapamak ve geri açtığında halen yanında olduğuna emin olmak istersin. Orda olduğunu gözlerinle değilde, teninin kokusuyla, dokunuşlarıyla, söylediği şarkıyla anlamayı istersin. Söylediği şarkıyı tekrar sevmeyi istersin. O şarkıyı söylerken yüzünün aldığı şekli görmeyi, melodilerin yüzünde yarattığı keyfi ve mutluluğu görmek istersin. Gözlerini kapayıp, dinlediği şarkıya eşlik edişini izlemek istersin. Gözlerini kapayışını izlemek istersin. Ve sonra tekrar açmasını beklemek istersin.

Sana sarılmasını istersin. Sana sarılmasına ihtiyacı olmasını istersin. Çünkü senin ona sarılmaya ihtiyacın vardır. Duygularınız eşit olsun istersin. Özlemek istersin ama özlememek de istersin. Özlemekden korkarsın ama sonunda kavuşmak varsa özlemenin hazzını da yaşamak istersin. Ama kavuşamama riskini göze alamazsın, almak istemezsin. Öpmeyi istersin. Tıpkı daha önce öptüğün gibi ama bu safer daha sıcak öpmek istersin. Bütün sevgini dudaklarınla akıtmak istersin. Arzunu, tutkunu ıslak ıslak serebilmek istersin önünde. Ardından bir kere daha sarılmak istersin. Ve bir kere daha öpmek.

Gururunu göz ardı etmek istersin. Ona gururunu duvar yapmak saçma olur. Duvarlarını yıkmak istersin. Ama onun gururlu olmasını istersin. Ayaklarının altında ezilmeyi göze almak istersin ama onu kimse ezemesin istersin. Duygularını rengarenk yaşamak istersin. Yasemin kokulu bir aşk yaşamak istersin. O yasemini hergün sulamak, güneşe çıkarmak istersin. Böylece hiç ölmesin, hiç bitmesin, hep yaşasın istersin. Tanrıyı bile daha çok sevmek istersin. O yanında olduğuna göre kesin seviyordur seni tanrı, buna inanmak istersin. Birgün tanrının seni sevmeyeceğinden korkarsın. Aranı hep iyi tutmak istersin. Kaybetmekten korkarsın, ya da kazanmak istersin. Hiç kazanamayacağını bildiğin halde yarışmak istersin. En azından denemek istersin. O denemelerde hayaller kurarsın, o hayallere aşık olursun. Hayallerin gerçek olsun istersin.

Bazen de herşeyi bırakmak istersin. İhtiyacın olduğu halde yanında olmadığı için onu bir daha görmemek istersin. Ama bunu düşünürken bile yanında olmasını istersin. Uyumadan önce, yada ölmeden evvel son gördüğün şeyin o olmasını istersin. Son tuttğun el onun olsun istersin. Cenneti ya da cehennemi onun yanında beklemek istersin. Hayattaki tüm kötülüklerle savaşacak ve onu koruyacak kahraman olmak istersin. Ama o seni istemezse, bütün kötülüklerini yollamak istersin. Ama bunu bile adam gibi isteyemezsin. Bir daha görmemek, duymamak, kokusunu bile unutmak istersin. Yapamazsın, bilirsin, ama istersin işte. Beynini kandırmak, aslında böyle biri hiç olmadı diye inandırmak istersin. Ama yapamazsın. Yapamayacağını da önceden zaten bilirsin. Bir başkasını onun yerine koymak istersin. Onu özlediğinde bir başkasının yanında özlem gidermek istersin. O nu öpmek istediğinde bir başkasını öpmek ya da sarılmak istersin. Ama işe yaramaz bilirsin. Her hücren farkındadır yanındakinin başka biri olduğunun. Onu özlememek istersin ama özlersin.

Hani kendine söz verirsin ya, sen o sözü tutmak istersin ama tutamayacağını da bilirsin. Yine de merak edersin. Dedim ya, kazanamayacağın bir yarışa bile bile girersin. Yarışırken hayaller kurar ver bu hayallere aşık olursun. Aslında aşık olduğun sadece senin kendi “keşke”lerindir. Ama yine de onu istersin. Aslında sen sadece onun yanında olmak istersin

Kaynak: Kalpsiz
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Sanki Gelecekmişsin Gibi Bekliyorum

Sanki Gelecekmişsin Gibi Bekliyorum

25 Ağustos 2016
1.335
Pokemon Go Türkiye

Pokemon Go Türkiye

13 Temmuz 2016
11.377
Şimdilerde ben

Şimdilerde ben

27 Haziran 2016
580
Dostum

Dostum

24 Haziran 2016
822
Kara Sevda

Kara Sevda

16 Haziran 2016
1.163
Zaman

Zaman

18 Nisan 2016
596
Bugün Doğum Günüm

Bugün Doğum Günüm

15 Nisan 2016
999
Vazgeçmeyin…

Vazgeçmeyin…

13 Nisan 2016
705
Bunlar da var!
Ulan İstanbul

Ulan İstanbul

26 Temmuz 2014
1.139
Günaydın mesajları

Günaydın mesajları

25 Haziran 2016
1.858
İlyas Yalçıntaş – İncirler

İlyas Yalçıntaş – İncirler

12 Şubat 2014
1.100
Naz Ölçal Yoksun

Naz Ölçal Yoksun

26 Ağustos 2016
754
Vatan Sözleri

Vatan Sözleri

27 Temmuz 2016
910
Karmate- Benzemez Kimse Sana

Karmate- Benzemez Kimse Sana

20 Eylül 2016
544
Sıla Yeni Ay (Vaziyetler) 2014

Sıla Yeni Ay (Vaziyetler) 2014

12 Şubat 2014
1.125
Buray Sen Sevdamısın

Buray Sen Sevdamısın

29 Ağustos 2015
995
Sanki Gelecekmişsin Gibi Bekliyorum

Sanki Gelecekmişsin Gibi Bekliyorum

25 Ağustos 2016
1.335