Kış Masalı =)

Genel 16 Eylül 2015
638

Sevgilim; sevgi dolu gülüşün, bu soğuk kış günlerinde bile ruhuma akseden nisan yağmurları misali yağdıkça, o tatlı gülüşünle ısınıyorum.Ekmek, aş istemem, sevginle doyuyorum. Servete ihtiyacım yok benim. Bir tek sen yetersin. Sen, dünyaya bedelsin. Gündüz kurduğum hayallerde, geceleri uykularda seni görmeler benim için her şeyden daha değerli, daha güzel. Kapatıyorum gözlerimi, ıpılık nefesini dudağımda hissettikçe içim ürperiyor, kendimden geçiyorum. Gelişin hep kalbimin güzergahına olsun.

Tüm yolların bana çıksın, yönün de kıblen de ben olayım. Sana kollarımı açtım, haydi gel ! Senden hiç vaz geçmedim ki. Sen de gitme benden. Yeter ki hep sev beni. Ayaz gecelerde içimi ısıtan güneş gibi sev. Erit donlarımı. Aşkın badesini kadehlerde değil, dudağından içmek istiyorum.Rüyalarımdan hiç çıkmayasın diye, kendimi yatağa bağlıyorum. Bir tatlı bakışın ruhuma zerk edilmiş ağrı kesici ilaç gibidir. Kollarınla sar beni. Bir ananın bebeğini şefkatle sarmalaması gibi. Öp beni. Sevgiyle öp.

Ben seni, kalbimin gizli bahçelerinde her mevsime özgü açan rengarenk mis kokulu çiçekler misali sevdim. Kışları kardelenler, baharları ise bin bir çeşit, rengarenk kır çiçekleri açar bahçemde. Her sabah, elimde tomurcuk güllerle sana gelirim. Kokun güllere siner. İçime çekerim uzun uzun. Yeter ki benden hiç gitme. Tekerlekli bir sandalyede yol alırken, aniden karşıma çıkan merdivenler gibiydi benim sevdam da. O merdivenleri yıkmak, engelleri kaldırmak istedim. Hepsine nasıl yetsin ki gücüm?

selin-halil

Ulvi bir dağa çıkarak,bağıra bağıra, ciğerlerim parçalanırcasına ‘Seni çok seviyorum.’ diye haykırmak istiyorum. Gökyüzü kucağını açmış ikimizi bekliyor.Elinden tutup seninle birlikte bir kuyruklu yıldızın peşine takılıp çok uzaklara gitmek istiyorum.Kimseler bulamasın, aramasın, sormasın. Bir tek ben bakayım sana. Bir tek ben seveyim. Sen benim her iki cihandaki mutluluğumsun.Bırakma ellerimi. Seninle mutlu, huzur doluyum. Gökkuşağının tüm renklerinde sen varsın. Uçan kuşun kanadında, yağan yağmur damlasında sen varsın. Ruhum seninle özgür, aklım sana takılır.Senin bendeki değerini düşündüm de, nereden başlayacağımı bilemedim.

Yazayım, en güzel sevgi sözcüklerini sana yazayım, en güzel şiirlerimi varlığına adayayım dedim de sonra vaz geçtim.Sırf sana haksızlık etmemek adına. Söz uçar yazı kalır misali, duygularımı, düşüncelerimi kayıt altına alayım, işte bu benim vasiyetimdir anlamında.Elim kaleme gitti gitmesine de, aklım sende takılıydı, kafam karışıktı.Yazamadım.Ne diyeyim ki, sözün bittiği yerdeyim. Yazılar delil oluşturur, suçlarlar, yargısız infaz ederler beni, etsinler. Her şeye rağmen, gücümü topladım ve bu içimden geçenleri yazmaya karar verdim. Sen, yürek yangınım… Sen, inci tanem… Sen, bir tanem…Bak, yine kilitlendi boğazım. Tutukluk yaptı kalemim. Yazamayacağım daha fazla. Bir sonraki mektupta buluşmak üzere, şimdilik hoşça kal, sevgimle kal, hep bende kal. Kimseler üzmesin seni.O güzel kalbin asla incinmesin. Benim biricik sevgilim, canım aşkım, gönül, ruh eşim. İşim gücüm seni sevmek, yok seni düşünmekten başka bir işim.

Satırlarıma son verirken, tatlı bal dudaklarından öper, hasretle kucaklarım. Allah’a emanet ol benim biricik ahu gözlüm.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Sanki Gelecekmişsin Gibi Bekliyorum

Sanki Gelecekmişsin Gibi Bekliyorum

25 Ağustos 2016
1.140
Pokemon Go Türkiye

Pokemon Go Türkiye

13 Temmuz 2016
9.181
Şimdilerde ben

Şimdilerde ben

27 Haziran 2016
475
Dostum

Dostum

24 Haziran 2016
676
Kara Sevda

Kara Sevda

16 Haziran 2016
936
Zaman

Zaman

18 Nisan 2016
489
Bugün Doğum Günüm

Bugün Doğum Günüm

15 Nisan 2016
892
Vazgeçmeyin…

Vazgeçmeyin…

13 Nisan 2016
587
Bunlar da var!
Twitter Sözleri

Twitter Sözleri

14 Ağustos 2016
2.420
Birtanem – Yaşar

Birtanem – Yaşar

27 Temmuz 2016
439
Asla keşkelerim olmadı…

Asla keşkelerim olmadı…

21 Haziran 2016
433
Sana Bakmak – Yılmaz Erdoğan

Sana Bakmak – Yılmaz Erdoğan

23 Şubat 2014
1.275
Mevlana Sözleri

Mevlana Sözleri

10 Temmuz 2016
3.795
Kara Sevda

Kara Sevda

16 Haziran 2016
936
Mustafa Ceceli – Gül Rengi

Mustafa Ceceli – Gül Rengi

22 Mart 2015
1.129
Doğum Günü Mesajları

Doğum Günü Mesajları

30 Haziran 2016
1.528
Sıcak su yanığı tedavisi

Sıcak su yanığı tedavisi

12 Ocak 2016
748