SENİ SEVMEK

Kısa Kısa 31 Ocak 2014
1.257

Ben seni kocaman bir yürekle sevdim. Gözlerim degil, yüregimdi seni gören.  Sen damarlarimdaki kana karisip, geldin oturdun yüregime. Bir baska yerde olamazdin zaten. Sen, benim en degerli yerimde, yüregimde olmaliydin, orada kalmaliydin.çok aska ev sahipligi yapan bu yürek, ilk kez bu kadar kolay kabullendi seni. Her hangi bir konuk degildin artik.Bu yüzden ne agirlama fasli vardi, ne de ugurlama. O yüregin gerçek sahibiydin. Simdi sonbahar, kisa giriyoruz ya.Ben dört mevsim bahari yasadim seninle.çicek çiçek açtin yüregimde. Gökkusagi zayif kaldi,senin renklerin karsisinda.Taze bir yaprak gibi yesildin.Açelyaydin pembeliginle. Üzerine çig taneleri düsmüs sari güldün.

Kirmiziydin bir ates gibi.Ve maviydin… En cok bu renkle anmayi sevdim seni. Denize tutkundum, denizi sensiz, seni de denizsiz düsünemedim.Seni severken dünyayi da sevdim ben, insanlari da.Kendime bile dar gelirken, içinde herkese yer olan bir hayatin sahibiydim artik. En kizgin,en tahammülsüz oldugum anlarda bile, seni düsünmek yetti bana.Içimdeki sevinç yüzüme yansidi,güldüm. Beni öylesine güldüren senin sevgindi ve ben kaygisiz, içten gülüsün ne demek oldugunu, nasil güzel bir sey oldugunu anladim seninle.. Her seye ragmen sevdim seni. Güçlüydüm ve asamayacagim hiçbir zorluk yoktu. Koca bir kente, koca bir ülkeye kafa tutabilirdim.Sen elimden tuttugunda, patlamaya hazir bir volkan gibi hissederdim kendimi. Menzil sendin ve ben o menzile ulasmak için önüme çikan her seyi yok edebilirdim.

Sana ulasmami engelleyecek her seyi eritirdim,kul ederdim. Sana ulastigimdaysa sakin bir göle dönüsürdüm. Ve o göle bir tek sen girebilirdin…Sevdim ve hayrandim da. Her halin çekti beni. Durusunu,uyumani,gülmeni,kizmani,saskinligini, safligini,kurnazligini,çocuklugunu,olgunlugunu sevdim. Sesini de sevdim suskunlugunu da. Küçük oyunlarini,kaprislerini, sitemlerini,korkularini sevdim.Seni ve o doyumsuz sevdani,uçari sevdani anlatacak kelime bulamadim çogu zaman.Sigmadin cümlelere ve hiç bir cümle seni yeterince tarif edecek kadar derin olmadi.Seni severken yorulmadim.çünkü sen yasam kaynagiydin. Her gün yenilendim. Seninle çogaldim,büyüdüm. Eksik kalan neyim varsa tamamladin. Ölmeyecektim çünkü sen ölmezligin ta kendisiydin!

Kalpsiz

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
KONUŞMAMIZ GEREKEN ŞEYLER VAR

KONUŞMAMIZ GEREKEN ŞEYLER VAR

13 Şubat 2014
1.133
GİTMEK GEREK BAZEN

GİTMEK GEREK BAZEN

31 Ocak 2014
644
Bunlar da var!
EVLi ERKEK DUASI

EVLi ERKEK DUASI

27 Ağustos 2010
444
Sana Bakmak – Yılmaz Erdoğan

Sana Bakmak – Yılmaz Erdoğan

23 Şubat 2014
1.380
Ramazan Bayram Sözleri

Ramazan Bayram Sözleri

27 Haziran 2016
583
Türk Usulü Tarzanca İngilizce

Türk Usulü Tarzanca İngilizce

27 Ağustos 2010
445
Adem Gümüşkaya – Emanet

Adem Gümüşkaya – Emanet

9 Temmuz 2016
569
Ulan İstanbul

Ulan İstanbul

26 Temmuz 2014
1.139
Mavi Gece (Mustafa Bozkurt)

Mavi Gece (Mustafa Bozkurt)

2 Mart 2014
1.235