Şimdilerde ben

Genel 27 Haziran 2016
580

Şimdilerde benHayat beni bazen öyle bir ana hapsediyor ki; Başımı ne sağa, ne de sola çevirmeyecek kadar yoruluyorum. Ama öyle olması daha bir hoşuma gidiyor bu günlerde. Çünkü sadece ufka yönelir gibi, bir arşiv odasındaymış gibi, tozlu raflarda bulunan kitaplara dokunurmuşçasına, hatıralarıma yöneliyorum.

Meğer ne de çok yaşadım sanıp da öylesine geçiştirdiğim, öylesine üstüste yığdığım, buram buram, sevgi bağlılık, sadakat, anne, baba, kardeş, arkadaş, dost sayfaları birikmiş. Ha bir de çocukluğum. Büyümeye takas ettiğim ve şimdilerde dünyaları versem de geri alamayacağım çocukluğum. Büyüyünce daha mı bir başka olacakmış gibi, doyasıya yaşayamadığım çocukluğum.

Şimdilerde ben, hayatımı o tozlu raflardan alıp, var gücümle nefesimin son demine kadar tozlarını üfleyerek, o temiz sayfaya ulaşmalı ve ertelenmiş hayatıma kavuşmalıyım diye düşünüyorum.

Gözlerimi kapatıp bir zaman tünelindeymiş gibi, bu defa usus usul yol alıyorum. Yanımda, tozlu sayfalardaki tozlarını üflediğim hazinelerim ve hep ertelediğim hayatım. Şimdi yol alıyorum yeniden ama bir farkla, hayatı artık tanıyorum ve hiçde acelem yok.
Hayat diyorum: Seni geçmişte ki yaşayamadıklarımla, bu gün yaşayacaklarımla ve gelecekte yaşayacaklarımla yeneceğim. Ve bu kez diyorum, bu kez o kadar derin ve güzel yaşayacağım ki seni, sen bile şaşıracaksın.

Geçmişte ki bütün olumsuzluklarına, gaddarlıklarına ve yaşattığın çaresizliklere karşı onurlu ve dik başlı duruşum seni şaşırtacak. Öğrendiğim hayat tecrübesinden dolayı, kendine bile taviz vermeyen bir beni bulacaksın karşında.

Yeni benim bu, yenilmez ve yeniden doğan, çelik kadar bükülmez gücüme bir kez daha şaşıracaksın. Ben sende yaşayamadıklarımı elime aldım. Şimdi sıkı sıkı sarıldım. Bu kez ben kazanacağım, sen utanacaksın.

Mirza TAZEGÜL

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Sanki Gelecekmişsin Gibi Bekliyorum

Sanki Gelecekmişsin Gibi Bekliyorum

25 Ağustos 2016
1.335
Pokemon Go Türkiye

Pokemon Go Türkiye

13 Temmuz 2016
11.377
Dostum

Dostum

24 Haziran 2016
822
Kara Sevda

Kara Sevda

16 Haziran 2016
1.163
Zaman

Zaman

18 Nisan 2016
596
Bugün Doğum Günüm

Bugün Doğum Günüm

15 Nisan 2016
999
Vazgeçmeyin…

Vazgeçmeyin…

13 Nisan 2016
705